Michael Willard & Rance Sellon

W dniach 21–22 maja cały zespół przychodni SpecVet uczestniczył w międzynarodowej konferencji „Gastroenterologia małych zwierząt” prowadzonej przez dwóch dyplomowanych klinicystów i wykładowców na światowej klasy uczelniach – Texas A&M University oraz Washington State University. Było to wyjątkowe wydarzenie, z racji iż jeden z prelegentów – Profesor Michael Willard – kończy swoją karierę jako wykładowca i prawdopodobnie był to jego ostatni wykład w historii weterynarii.

Profesor Willard to wybitny, znany na całym świecie specjalista w dziedzinie gastroenterologii, który darzy szczególnym zainteresowaniem choroby trzustki, wątroby oraz endoskopię małych zwierząt. Jest pionierem w wielu badaniach i zabiegach oraz autorem referencyjnych podręczników, na których swoją wiedzę opierają lekarze weterynarii we wszystkich krajach.

Drugim prelegentem był Profesor Rance Sellon, który klinicznie zajmuje się nie tylko gastroenterologią, ale także onkologią i immunologią. Jest to specjalista o ogromnej wiedzy, o czym może świadczyć ukończenie aż trzech kierunków studiów oraz uzyskanie tytułu specjalisty ACVIM w dwóch dziedzinach – chorobach wewnętrznych i onkologii – co udaje się tylko nielicznym.

vetco4vetco2vetco1

Na zdjęciach: część naszego zespołu z prelegentami 🙂 , Profesor Willard i Profesor Sellon.

Wykładowcy zwrócili uwagę, że często bagatelizowane sprawy, takie jak biegunka czy wymioty, mogą być objawem poważnych chorób. Niestety diagnostyka tych przypadłości nie jest tak prostą drogą jak mogłoby się wydawać – często badanie kału czy badanie krwi nie przynosi odpowiedzi, a trzeba zastosować inne metody, np. próby terapeutyczne czy zwiadowcze zabiegi chirurgiczne w celu pobrania biopsji ściany jelit.

PS. Po spotkaniu mieliśmy okazję gościć Profesora Willarda w naszej przychodni :)

spec1