Emi

Emi | siedmioletnia kotka rasy europejskiej krótkowłosej | ostre uszkodzenie nerek

Emi podczas wizyty kontrolnej

Emi podczas wizyty kontrolnej

Emi w domu

Emi w domu

Emi z dnia na dzień bardzo źle się poczuła. Gdy wykonano badanie krwi, okazało się, że parametry nerkowe są mocno podwyższone (kreatynina — 15,3, mocznik — 270). Ze względu na tak złe wyniki oraz bardzo zły stan ogólny kotki zalecono eutanazję. Na szczęście jej opiekunka nie poddała się bez walki 🙂

Emi trafiła do nas w kwietniu 2015 roku. Była smutna, wychudzona, z silnym zapachem amoniaku z pyszczka. W badaniu ultrasonograficznym obie nerki były powiększone z mocno poszerzonymi zarówno miedniczkami nerkowymi, jak i moczowodami. Przyczyną takiego stanu był zastój moczu w nerkach, spowodowany częściową niedrożnością obu moczowodów. W miedniczkach obu nerek widoczne były liczne mineralizacje. To właśnie one zstępując do pęcherza moczowego zatykały światło moczowodów. U Emi doszło w konsekwencji do ostrego uszkodzenia nerek.

Po kilku dniach leczenia Emi poczuła się lepiej. Po trzech tygodniach mogliśmy odstawić jej prawie wszystkie leki, ponieważ czuła się jak nowo narodzona. Parametry nerkowe spadły do wartości referencyjnych, a nerki w obrazie USG powróciły do normy.

Na dzień dzisiejszy Emi czuje się bardzo dobrze. Jest stale pod opieką naszej przychodni, gdzie regularnie pojawia się na wizytach kontrolnych.